PLAKA MERMER CİLA MAKİNESİ

Ürün Kategorileri

PLAKA MERMER CİLA MAKİNESİ

Verimliliği kanıtlanmış bu makine, kesik uçlu şeritlerin kalınlık ölçümü ve polisajı için özel olarak tasarlanmıştır. Ve maks. genişlik ölçüleri 2100 mm. Yüksek teknoloji ile desteklenen yeni PLX 2000 serisi, tüketimi, bakımı ve amortismanı azaltırken en yüksek üretim hızlarına ulaşabilir.
İŞ MİLİ: PLX 2000 G, her türlü graniti kolayca ve mükemmel şekilde cilalayan pnömatik çalışma basıncına sahip güçlü, yüksek hassasiyetli parlatma millerine sahiptir. İş milleri, en yüksek kalitede malzeme kullanılarak tamamen CNC'de işlenir. Her mil, hareketli kirişin merkezine monte edilmiştir.

İş milleri, ağırlık merkezlerinde dönme ekseninde çalışır, böylece mekanik oynama azalır ve bu da bakım çalışmalarını ortadan kaldırır.

Milin, gerilim altında bile millerin gevşemesini veya kaymasını önleyerek tahrik ettiği özel dişli kayış transmisyon sistemine sahip iki adet elektrik motoru vardır. Pnömatik sistem, parlatma kafalarında stabilite elde etmek için önemli iş mili kütlesinin karşı hava basıncını kullanır. Karşı basınçlı pnömatik sistem, kırılgan ve hassas malzemelerin düşük çalışma basıncı ile parlatılmasına izin verir. Makine, malzemenin beslenmesine göre millerin kaldırma hareketini otomatik olarak kontrol eder.

KİRİŞ: Mil tutma kirişi, elektro-kaynaklı çelikten yapılmıştır ve aşınmaya karşı aşırı dirençli dökme demir ve alaşımlı bronz kızaklar üzerinde hareket eder. Kayar bileşenler bir yağ banyosunda çalışır ve paslanmaz çelik labirent contalarla korunur. Kiriş hareketi, kirişin ucunda bulunan iki motorlu redüktör sistemi ile sabit ve düzenli kiriş hareketi sağlamak için yapılır. Kiriş, elektro-kaynaklı çelikten yapılmış iki yan köprü üzerinde hareket eder ve çalışma sırasında titreşimi ortadan kaldıracak çok güçlü bir yapıya sahiptir. Kirişin arka tarafında bulunan senkronizasyon mili, her iki kiriş ucunda düzgün hareket sağlar. Köprü, yağ banyosunda çalışan bronz alaşımlı kızaklar üzerinde hareket eder Ayarlamalar, hızlı format değişiklikleri ve çok hızlı düzenlemeler, bu makinede üretken esneklik için üretilen yüksek teknolojik geri bildirimlerin bazı küçük temalarıdır.

TABLO: Yüksek sağlamlık ve stabilite sağlamak için tasarlanmış uniblock çelik şase. Masanın ve konveyör bandının uzun ömürlü olmasını sağlamak için masanın yüzeyi sert paslanmaz çelikle kaplanmıştır. Masanın uçlarına biri serbest, diğeri motorlu olmak üzere 2 adet döndürülmüş kayış tahrik silindiri yerleştirilmiştir. Kayış tahrik silindirleri özel çelikten yapılmıştır. Kayış, işlem sırasında güvenli ve tekdüze hareket sağlamak için bir planet tipi dişli motor tarafından tahrik edilir. Konveyör bant hız ayarı elektronik frekans invertörü ile sağlanır.

ELEKTRİK VE SU BAĞLANTISI: Makine sabit parçası ile hareketli kiriş arasındaki elektrik ve su bağlantısı, daha güvenli çalışma koşulları ve bileşenler için daha uzun ömür sağlayan esnek kablo zincirleri ile yapılır. Polisaj başlıklarının soğutma suyu beslemesi, milin merkezinde sabit bir konumda çalışan çelik borularla yapılır. Kireçli maddelerin periyodik olarak temizlenmesi için su soğutma boruları çok kolay çıkarılabilir. KAFALAR: Aletleri (aşındırıcı veya elmas) tutmak için sallanan kolları olan bir parlatma kafası, her bir mile monte edilmiştir. Her bir sallanan kolun hareketi, herhangi bir açıklığı azaltan, böylece düşük gürültü ve uzun takım ömrü sağlayan son derece hassas, kinematik ve mekanik bir sistemle elde edilir. Kolların özel geometrisi, salınım açısı ve frekansı, yüksek takım verimliliği elde etmeye yardımcı olur. Mekanik parçaların yağlanması, otomatik yağlama pompalı kalıcı bir yağ banyosu vasıtasıyla yapılır. Aşındırıcı tutucu kolun bir dişli kinematik hareketi ile kontrol edilen düzgün çalışması ve kafanın eksenel esnekliği, büyük çıkarımlar ve yüksek plaka parlatma seviyesi sağlar.

MAKİNE KONTROLÜ: Makine, tüm işleme parametrelerini kolay arayüz ve operatör kontrolleriyle senkronize etmeyi yönetmek için 12 inç Dokunmatik Ekran renkli panelli bir PLC (programlanabilir mantık kontrolü) sistemi tarafından kontrol edilir.

BOYA İŞLEMİ: Kum püskürtme işlemi sonrası uygulanan iki kat çift bileşenli epoksi boya ile korunan yüzey.

Maksimum Cilalama Genişliği    2100 mm
Minimum ve Maksimum Cilalama Kalınlığı 10/80 mm
Her Kafadaki Abrasiv Adedi 8 adet
Cila Kafa Adedi 6-20
Cila Kafası Motor Gücü 2*5.5kW
Hareketli Köprü Motor Gücü     3 kW
Bant Motor Gücü 2.2 kW
Köprü Maksimum Hızı 30 m/dk
Maksimum Bant Hızı      3.5m/dk
Su Gereksinimi 350 lt/dk
Pnömatik Sistem SMC (Japonya)