CNC İŞLEME MERKEZİ

Ürün Kategorileri

CNC İŞLEME MERKEZİ

GENEL AÇIKLAMA:
NC4-320 4 eksen, kısa sürede ve yüksek kalitede karmaşık işlemler için tasarlanmış mermer, granit ve bileşik taşı işlemek için çok işlevli bir çalışma merkezidir. NC4-320, çok yüksek çalışma ve yer değiştirme hızı ve her türlü işleme (şekillendirme, profilleme, frezeleme, pah kırma, Operatör müdahalesi olmadan mermer, granit ve bileşik taş plakalar üzerinde önceden ayarlanmış bir programın ardından delme ...). Makine, parça tutma tablasının uygulandığı tabana sabitlenmiş dikmelerle tek bir montaj oluşturan, bilgisayar destekli tasarımın son teknoloji teknikleri kullanılarak tasarlanmış mobil bir köprü yapısına sahiptir.

EKSEN HAREKETİ:
Eksenler, çok kısa sürede maksimum hıza ulaşmaya izin veren ivmelerle birlikte vidalı milin 60 m / dak hızla yeniden dolaştırılmasıyla hareket eder. Kılavuzları ve vidaları yağlamak için otomatik bir cihaz, her hareketli parçanın süresi boyunca yüksek güvenilirlik sağlar.
Köprünün omuzlar boyunca hızlı yer değiştirmeleri dakikada 40 metre hızla gerçekleştiriliyor; bu, operasyon dışı hareketler için tüm boşta kalma süreleri kesinlikle ihmal edilebilir olduğundan, daha hızlı çalışma döngülerine sahip olmayı mümkün kılar.

İŞ MİLİ ÜNİTESİ:
Mil tutma yuvasının (x ekseni) yer değiştirmesi için tavlanmış ve rektifiye edilmiş çelik kılavuzlar, uygun şekilde boyutlandırılmış ve nervürlü normalize edilmiş, elektrik kaynaklı çelik köprü üzerinde işlenmiştir. İşlem suyu ile yağlama yağı arasında olası herhangi bir kirlenmeyi önlemek için tüm kayma sistemi korunmaktadır. Devridaim yapan silindir kızakları üzerinde hareket eden mil tutma eyeri.
İş döngülerini hızlandıran dakikada 40 metreye kadar hızlı yer değiştirme elde etmek için, iş mili tutma eyerinin hareketi, sabit bir yüksek hassasiyetli rektifiye edilmiş vida ve doğrudan bir dijital SIMENS'e bağlı bir hareketli bilyalı rulman önceden şarj edilmiş kurşun somun ile sağlanır. servo motor.
Bu iş merkezi için benimsenen elektro-mil, bu bileşenlerin en önemli Avrupalı ​​üreticisi tarafından üretilmektedir; Güçlü bir ünitedir (12kw) ve daha düşük çaplı freze takımlarını kullanmak için çok yüksek dönüş hızına (maksimum 11.000 rpm) ulaşabilir ve bu nedenle son derece uygun fiyatlı işleme sağlar. Stator ve rotor kasanın içinde yer alır; Tüm tertibat, güvenilirliğini artırmak için bir termal sensör vasıtasıyla soğutulur ve stabilize edilir. Takım soğutma suyu ve koni temizleme havası, 60lt / dk'lık bir akış hızında iş milinden geçer. Aynı 400 mm'lik mil dikey hareketi, kütüklerin kaba sahpe kene yapılmasına izin verir.

KONTROL ÜNİTESİ:
NC4-320, PC mimarisi üzerinde dijital kontrol ile en son nesil sürekli sayısal kontrol ünitesi (CNC) SIMENS sinümerik ile donatılmıştır.

YAPISI:
NC4-320'nin destek yapısı, maksimum sertliği karantinaya almak için tek bir normalleştirilmiş kaynaklı çelik parçasından imal edilmiş sağlam kapalı tip bir yapıdan oluşur ve bu sayede son derece uygun fiyatlı işlem sağlar.
Köprü, tavlanmış ve düzeltilmiş çelik kılavuzların işlendiği ana yapının omuzları boyunca hareket eder.
Omuzlar boyunca köprü hareketi, her biri köprünün bir tarafında hareket eden, önceden doldurulmuş kurşun somunları olan iki bilyeli rulmanlı vidadan oluşan bir sistemdir.
Bu çözüm, mükemmel kontrol ve hareket ve konumlandırmanın mutlak hassasiyetine izin verir. Çekiş, her biri bir vida üzerinde çalışan iki dijital servo motorla garanti edilir; İki vidanın mükemmel senkronizasyonu, makineye takılı SIMENS sayısal kontrol tarafından sürekli olarak sürülür. (Gantry sürücü sistemi)
NC4-320 sayısal çalışma merkezi, Y eksenleri boyunca hareketli bir köprüye sahiptir; bu çözüm, çalışma alanını tamamen açık ve erişilebilir kılarak, kaldırma ekipmanı gerektiğinde bile iş parçalarının yüklenmesini ve boşaltılmasını kolaylaştırır.
Operatör tarafından kolayca erişilebilen, önden kontrollü vakum devresi.

ÇALIŞMA MASASI
Makinenin tabanı, çalışma alanının büyük maksimum düzlüğüne rektifiye edilmiş alüminyum bir çalışma tablasının yerleştirildiği son derece sağlam bir yapıdan yapılmıştır. Ağır taşlama işlemleri sırasında bile iş parçalarının sıkıca yerine kilitlenmesini sağlamak için vakumlu pedlerin mekanik olarak sabitlenmesi için oluklarla sağlanan alüminyum çalışma masası, makinenin iki iç tarafına yerleştirilmiş 22 konumlu takım deposu.

DÖRDÜNCÜ "C" EKSENLERİ:
Aksesuar yelpazesi arasında, yatay eksenli aletlerin kullanımına izin veren bir ünite de mevcuttur.
Bu ünite, diğer herhangi bir alet gibi ISO 40 kaplin vasıtasıyla mile sabitlenir; Sayısal olarak kontrol edilen “C” dikey eksenleri etrafında sürekli olarak 360 derece dönebilir ve her yönde retilineer kesimler gerçekleştirmek için herhangi bir pozisyonda kilitlenebilir.
Doğrusal kesimler yapmak için dikey diskli kesme ünitelerini veya korvineer kesimler için dışbükey diskleri veya eğimli kesim yapmak için 45 ayarlanabilir diskleri kullanmayı mümkün kılan sürekli dönen dördüncü eksen "C" dir.

STANDART TEDARİK

 1. Kullanım ve bakım için kılavuz.
 2. 20 adet BT 40 takım paslanmaz çelik tutucu koniler (½ gaz)
 3. 20 adet Tekerlek kesiciler için adaptör
 4. 20 adet Pullstad kalınlıkları.
 5. 4 adet. Ø160 mm vantuz.
 6. 4 adet. Ø 100 mm vantuz.
 7. 4 adet. Ø 80 mm vantuz.
 8. 6 adet Geri çekilebilir konumlandırma referans destekleri.
 9. 2 adet Pnömatik mengene.
 10. 2 adet Geri çekilebilir vantuz Ø 100 mm.
 11. Alet kutusu.
 12. Mil motorlu soğutucu
 13. Vakum pompası
 14. Su filtrasyon cihazı.
 15. 5 mikron için hava filtreleme cihazları
 16. Elektrik kutusu kliması.
 17. Elektronik Siemens el çarkı.
 18. 2 adet Su pompaları.

Masa Ölçüleri 3200x2200
X ekseni hareketi 3500
Y ekseni hareketi 2200
Z ekseni hareketi 400
Maksimum kesici çapı      140
Maks. Alan sayısı Kesici Uzunluğu 150
Mil gücü 12
Maksimum Kesici Ağırlığı 15
Tutucu tipi MAS BT 403 ISO 40
Soğutma sistemi inlet & outlet
X ekseni hareket hızı 60
Y ekseni hareket hızı 40
Z ekseni hareket hızı 40
Tutucu Tip Birimler 11+11
Toplam su ihtiyacı 60
Ağırlık 8500